Каталог

Екологічна складова у виробництві паперової та пластикової упаковки

Категорії

Екологічна складова у виробництві паперової та пластикової упаковки

    У наш час дедалі більше уваги приділяється проблемі екологічного забруднення та збереження довкілля. Однією зі сфер, у яких особливо важливо враховувати екологічну складову, є виробництво упаковки. У цій статті ми розглянемо екологічну складову у виробництві паперової та пластикової упаковки.

    Паперова та пластикова упаковка відіграють величезну роль у нашому житті. Вони не тільки захищають продукти від пошкоджень і зберігають їхню свіжість, але й допомагають у транспортуванні, зберіганні та рекламі. Це два найбільш поширені типи упаковки, і обидва вони мають свої екологічні проблеми.

 

Паперова упаковка

     Папір - це матеріал, який був винайдений у Китаї понад дві тисячі років тому. Його екологічні переваги полягають у тому, що папір є біорозкладним матеріалом і може бути перероблений для виробництва нової упаковки. Перероблений папір споживає менше енергії та води під час виробництва та допомагає скоротити кількість відходів на звалищах. У цьому полягає один зі способів зниження впливу виробництва паперової упаковки на довкілля.

    Процес виробництва паперу вимагає великої кількості води та енергії, що може призвести до забруднення навколишнього середовища та викидів парникових газів. Крім того, використання певних хімічних речовин при виробництві паперу може призвести до забруднення води та ґрунту.

    Папір може бути виготовлений з вторинної сировини, такої як використаний папір або деревні відходи. Важливо використовувати папір із вторинної сировини, зменшувати споживання води та енергії, а також уникати використання шкідливих хімічних речовин.

   Паперова упаковка виготовляється з деревини, яка виходить шляхом вирубування лісів. Це, своєю чергою, веде до знищення життєвого простору для безлічі тварин і рослин. Вирубування лісів для виробництва паперу призводить до зменшення площ лісових масивів та погіршення екологічної обстановки в цілому.

    Щоб зменшити вплив на навколишнє середовище, деякі виробники паперової упаковки використовують перероблений папір, який виходить із використаних аркушів паперу та картонної упаковки. Це дозволяє скоротити обсяг відходів та зменшити споживання деревини. Також існують спеціальні сертифікати, наприклад сертифікат FSC (Forest Stewardship Council), який гарантує, що деревина для виробництва паперу була видобута відповідно до принципів стійкого лісового господарства.

     

Пластикова упаковка

    Пластик - це матеріал, який був винайдений у 1907 році та відтоді став невід'ємною частиною сучасного життя, будучи найпоширенішою формою упаковки у світі.

  Пластикова упаковка переважно використовується у харчовій та фармацевтичній промисловості для пакування продуктів, а також для виробництва різних предметів. Пластикові матеріали, такі як поліетилен, поліпропілен і ПЕТ, мають широкий спектр застосування і багато переваг, таких як міцність, гнучкість, легкість, довговічність, низька вартість виробництва і можливість виготовлення різних форм і розмірів.

   Однак, виробництво пластикової упаковки вимагає великих витрат не тільки на сировину, але й на енергію і воду і має серйозні екологічні наслідки, оскільки пластикова упаковка не  біорозкладається та переробляється, що призводить до накопичення пластикових відходів у природі.

   При виробництві пластикової упаковки використовуються нафтопродукти та процес виробництва супроводжується викидами в атмосферу парникових газів і шкідливих речовин. Це впливає на зміну клімату та викликає проблеми зі здоров'ям. Більшість видів пластикової упаковки не підлягають переробці та біологічному розкладанню та здійснюють негативний вплив на природу протягом багатьох років, забруднюючи ґрунт та воду.

 

Що ж до екологічної складової виробництва упаковки, можна відзначити такі заходи, які можуть допомогти зменшити негативний вплив виробництва на довкілля:

  1. Використання матеріалів, що переробляються, таких як перероблений картон, папір і пластик. Це дозволяє зменшити кількість відходів та зменшити кількість ресурсів, що використовуються для виробництва.
  2. Зниження споживання енергії та води у виробництві. Це може бути досягнуто шляхом використання енергозберігаючих технологій та впровадження системи утилізації води.
  3. Використання ефективніших способів транспортування та зберігання упаковки. Це дає змогу скоротити кількість викидів газів в атмосферу.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*